اداره آمار رژیم صهیونیستی: جنگ غزه نرخ بیکاری در اسرائیل را 3 برابر کرد

اداره آمار رژیم صهیونیستی با بیان اینکه در مدت جنگ 80 هزار اسرائیلی به مرخصی بدون حقوق رفته‌اند، اعلام کرد که نرخ بیکاری در مقایسه با قبل از جنگ، 3 برابر شده است.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد به نقل از رویترز، اداره آمار رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نرخ بیکاری در ماه اکتبر پس از آغاز جنگ با حماس که منجر به تخلیه شهرک‌های‌ همجوار غزه از ده‌ها هزار نفر از اهالی آن شد، به حدود ۱۰ درصد افزایش یافت.

اداره مرکزی آمار رژیم صهیونیستی می‌گوید با وجود اینکه نرخ اصلی بیکاری در ماه گذشته در ۳.۴ درصد تثبیت شده است، اما با در نظر گرفتن چیزی که انتظار می‌رود از دست دادن موقت کار باشد، این میزان در ماه اکتبر به ۹.۶ درصد رسید، به گونه‌ای که  در ماه اکتبر تعداد افراد بیکار در اسرائیل ۴۲۸ هزار و ۴۰۰ نفر ثبت شده در حالی که در سپتامبر(شهریور ماه) گذشته این تعداد ۱۶۳ هزار و ۶۰۰ نفر بوده است.

به دنبال جنگ غزه نزدیک به ۴۰۰ هزار صهیونیست به عنوان سرباز ذخیره فراخوانده شدند و داده‌های رسمی نشان می‌دهد که حدود ۸۰ هزار صهیونیست در چند هفته گذشته به مرخصی بدون حقوق رفته‌اند.

نرخ اشتغال در سرزمین‌های اشغالی نیز در ماه اکتبر از ۶۱.۱ درصد به ۵۶.۵ درصد کاهش یافت.

امروز (دوشنبه) ۲۹ آبان ماه چهل و پنجمین روز از جنایات جنگی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه است که در نتیجه آن قریب به ۱۳ هزار نفر شهید و هزاران نفر دیگر مفقود شدند.

پایان پیام/

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه