پیام‌ تسلیت اهالی هنر برای درگذشت جمشید جم

در پی درگذشت جمشید جم، خواننده سرود یار دبستانی من و از پیشکسوتان رادیو، جمعی از اهالی فرهنگ و هنر در پیام‌هایی درگذشت وی را تسلیت گفتند.

به گزارش خبرنگار هنر آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد، در پی درگذشت جمشید جم، خواننده سرود یار دبستانی من و از همکاران رادیو، رئیس سازمان صداوسیما در پیامی درگذشت وی را تسلیت گفت.

متن پیام بدین شرح است:

 «انالله و اناالیه راجعون
در آستانه دهه فجر و سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، جامعه هنری انقلابی کشورمان یکی از هنرمندان خاطره ساز را از دست داد. درگذشت جمشید جم که با خواندن سرود «یار دبستانی من» از جمله صداهای ماندگار و از چهره‌های محبوب رادیویی به شمار می آمد ،به خانواده، دوستان و علاقه مندان وی تسلیت گفته و از خداوند منان برای آن عزیز، رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان، صبری جزیل مسئلت می نمایم.

پیمان جبلی
رییس سازمان صدا و سیما»

جمشید جم، ۱۱ بهمن پس از تحمل یک دوره بیماری دارفانی را وداع گفت. وی متولد ۱۳۳۰ بود و سالها در معاونت صدا و حوزه رادیو مشغول فعالیت بود.

علی بخشی‌زاده، معاون صدای رسانه ملی نیز در پیامی درگذشت جمشید جم را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

«هو الباقی 
یار دیرین رادیو  به دیار باقی شتافت…

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

سخت است قلم زدن درباره فقدان هنرمندی از خانواده رادیو؛
صدایی گرم که با ترانه «یار دبستانی من» تا همیشه ماندگار و بر خاطر همگان حک شده‌است.

 سردبیر و تهیه‌کننده توانای رادیو که قریب پنجاه سال همراه این رسانه گرم بود و برنامه‌‌های فاخر و پرشنونده‌ای را تولید کرد.

ضایعه درگذشت پیشکسوت و دوست هنرمندم، تهیه‌کننده، گوینده و نویسنده خوش قلم ، مرحوم *«استاد جمشید جم»* موجب اندوه و تأثر خاطر اهالی رادیو شد.

اینجانب، فقدان اندوه‌بار استاد خوش قریحه، جمشید جم را به جامعه فرهنگی ایران به ویژه هنرمندان و همکاران و خانواده محترم آن مرحوم، تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال برای ایشان، رحمت و مغفرت الهی، و برای بازماندگان صبر و سلامت مسئلت دارم.

علی بخشی‌زاده
معاون صدای رسانه ملی»

همچنین در پیام موسسه فرهنگی هنری فرارسانه فرات نیز آمده است: 

«هوالباقی                                                                                               

با تاثر و تالم، درگذشت هنرمند انقلابی جمشید جم، خواننده اثر ماندگار یار دبستانی من را به ملت شریف ایران، اهالی محترم موسیقی، دوستداران و به خصوص خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می نماییم.

ترانه انقلابی یار دبستانی من قطعا یکی از زیباترین و خاطره انگیز ترین آثار موسیقایی ایران برای ملت عزیز و انقلابی به ویژه دانشجویان و دانش آموزان دهه پنجاه است. آن دوران سیاه و هولناک که رژیم ستم شاهی مانند اختاپوس بر فکر و ذهن و اندیشه جوانان مومن و انقلابی چنگ انداخته بود و کوچکترین حرکت روشنفکرانه یا روشنگرانه را به شدت سرکوب می‌کرد و اغلب فعالان مذهبی و دانشگاهی در سیاه چال های ساواک تحت شدید ترین شکنجه‌ها قرار داشتند، این اثر زیبا با صدای گرم و مردانه جمشید جم یاد آور خاطرات شیرین پیروزی مردم شریف ایران در برابر استعمار، استثمار و استحمار است.

جمشید جم قبل از اجرای این اثر و از دهه پنجاه فعالیت‌های زیادی در حوزه شناخت موسیقی داشت و از سال 57 وارد رادیو شد و سالها به عنوان سردبیر و تهیه کننده آثار رادیویی نقش مهمی در تولید سرودهای انقلابی داشت. ازجمله آثار او می‌توان به ترانه های موسیقی فیلم‌های مرز، بازرس ویژه و جانبازان و یک کاست به نام پیروزی اشاره کرد. روحش شاد، یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.»

پایان پیام/

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه