آدم ربایی به بهانه دادن غذای نذری/ متهم زن دستگیر شد

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری یک کودک ربا در جنوب تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار انتظامی آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد، رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری یک کودک‌ربا در جنوب تهران خبر داد و گفت: متهم به ۲ کودک‌ربایی اعتراف کرده است.

سرهنگ کارآگاه  علی ولیپور گودرزی  رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در تشریح جزئیات خبر فوق اظهار داشت: با وقوع یک فقره آدم‌ربایی دختربچه ۶ ساله در جنوب تهران موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه کودک‌ربا یک زن است، افزود: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان داد، دختربچه۶ ساله به همراه مادر بزرگش برای اقامه نماز به مسجدی در محدوده شرق تهران مراجعه داشته و زمانی که مادربزرگ در حال نماز خواندن بوده ، کودک به همراه کیف مادربزرگ که در دست داشته از مسجد خارج شده است.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت عنوان کرد: در بررسی‌های بیشتر کارآگاهان مشخص شد زن سارق در ابتدا به بهانه غذای نذری کودک ۶ ساله را فریب داده و پس از سرقت طلاهای این کودک و مقداری پول که داخل کیف بوده سپس با خانواده کودک تماس گرفته و قصد اخاذی  را داشته که با اقدام به موقع کارآگاهان و ارائه آموزش های لازم ، فرد کودک ربا  از عملی کردن نقشه ی خود ناکام می ماند  و کودک را در محل سرقت رها می کند.

سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی گفت: کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی پس از دریافت این اطلاعات مهم رصد‌های اطلاعاتی را آغاز کردند و با بهره‌گیری از روش‌های علمی کشف جرم و با انجام اقدامات اطلاعاتی و کارآگاهی مخفیگاه متهم را در جنوب تهران شناسایی کردند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: کارآگاهان در گام بعدی با هماهنگی مرجع‌ قضایی در تاریخ 29 شهریور ماه راهی مخفیگاه متهم شدند و زن جوان را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.

وی افزود: متهم پس از انتقال به اداره یازدهم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم ربودن دختر خردسال و یک فقره کودک ربایی دیگر با  شگرد تعارف غذای نذری در اواسط مرداد ماه امسال اعتراف کرد و گفت: من به دلیل نیاز مالی که داشتم با پرسه زنی در مساجد و شناسایی کودکانی که زیورآلات به همراه داشتند را در یک فرصت مناسب به بهانه دادن غذای نذری آنان را اغفال و پس از سرقت طلاجات گوشواره و النگو، کودکان را در محدوده های ربایش رها می کردم و اموال مسروقه را به فردی می فروختم .

سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی خاطرنشان کرد: متهمه با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

توصیه های پلیسی آگاهی تهران بزرگ در خصوص زیور آلات کودکان

1- همراه داشتن زیور آلات و دوچرخه گرانبها ، بچه ها را در معرض آسیب قرار می دهد.

2- زیور آلات برای دختر بچه ها به معنای ایجاد نا امنی برای آنهاست.

3- هنگامی که بچه ها در سطح شهرتنها تردد و بازی می کنند ، زیور آلات آنها را در منزل نگه دارید.

4- بچه ها نباید با اشیا و وسایل گرانقیمت تنها در شهر تردد کنند. 

5- به کودکانتان اجازه ندهید همراه با زیور آلات و اشیای گران مثل دوچرخه به تنهایی به بازی و تردد در کوچه و خیابان بپردازند.

پایان پیام/

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه