چین پروژه اکتشاف خورشیدی را برای سال ۲۰۲۶ برنامه ریزی می‌کند

چین در حال برنامه ریزی برای پرتاب یک ماهواره اکتشافی خورشیدی به مداری بین زمین و خورشید است که قبلا کاوش نشده بود.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد به نقل از سی جی تی ان، ماهواره کاوشگر خورشیدی برای پایش آب و هوای فضا نیز قابل استفاده خواهد بود.

پروفسور فانگ چنگ از دانشگاه نانجینگ که یکی از طراحان این ماهواره است، روز پنجشنبه در دهمین کنفرانس فناوری فضایی پیشرفته در شانگهای گفت: کار ارزیابی ماموریت اکتشافی خورشیدی ماهواره Xihe-۲ در حال انجام است.

انتظار می‌رود ماهواره کاوشگر خورشیدی در سال ۲۰۲۶ طبق طرح اولیه به مدار برنامه‌ریزی شده فرستاده شود. یکی از هدف این ماهواره کاوش برای شناسایی منشا و شیوه تکامل میدان مغناطیسی در اطراف خورشید و آشکار ساختن ساختار سه بعدی و سازوکار فیزیکی انفجار‌های خورشیدی است.

این ماهواره تقریبا در فاصله ۱۵۰ میلیون کیلومتری از زمین مستقر می‌شود که یک مکان منحصر به فرد برای تحقیقات و پایش آب و هوای فضایی است، زیرا امکان تصویربرداری از فعالیت خورشید را حداقل سه روز زودتر از سطح زمین فراهم می‌کند و شدت باد‌های خورشیدی را هم چهار تا پنج روز قبل از برخورد با زمین اندازه گیری می‌کند. این ماهواره همچنین می‌تواند داده‌هایی را برای هشدار زودهنگام و پیش بینی دقیق آب و هوای فضا ارائه دهد.

در ۱۴ اکتبر ۲۰۲۱، چین اولین ماهواره اکتشافی خورشیدی خود موسوم به Xihe را برای انجام تصویربرداری از خورشید به فضا فرستاد.

پایان پیام/

 

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه