متوقف شدن فروش پناهگاه‌های نظامی ارتش سوئیس

همزمان با ادامه جنگ روسیه با اوکراین، سوئیس از تصمیم خود در عدم فروش پناهگاه‌ها و حفظ آن‌ها برای روز مبادا خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد، فرمانده ارتش سوئیس روز دوشنبه گفت که ارتش سوئیس فروش پناهگاه‌های  قدیمی خود را با ادامه جنگ روسیه با اوکراین متوقف کرده است.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی»، «توماس سوسلی» فرمانده ارتش سوئیس گفت: «ما باید آنچه را که داریم حفظ کنیم.»

بر اساس این گزارش، جنگ روسیه و اوکراین ارتش سوئیس را بر آن داشته تا تجهیزات خود را غیرمتمرکز کند.

سوسلی در ادامه گفت که در میان این تاسیسات، سنگرهایی هستند که مکان آنها مشخص است و در حال حاضر توسط ارتش مورد استفاده قرار می‌گیرد و هدف اطمینان از این است که ارتش با چند بمباران از عملیات خارج نشود.

ارتش سوئیس پیش از این در ماه اوت اعلام کرده بود در پی ادامه جنگ در اوکراین، تمرکز بیشتری بر دفاع از خود دارد سوسلی در آن برهه گفت:«ما همیشه باید قبل از اینکه بتوانیم از دیگران محافظت کنیم، ابتدا از پناهگاه‌های خود محافظت کنیم.»

فرمانده ارتش سوئیس همچنین از برنامه‌هایی برای افزایش قابلیت‌های ضد جاسوسی، همراه با اقدامات بیشتر در زمینه محافظت  از تجهیزات و زیرساخت‌ها خبر داد.

سوئیس برای صدها هزار پناهگاه برای غیرنظامیان خود تهیه کرده است تا در صورت درگیری به آنجا پناه ببرند. بر اساس گزارش اداره فدرال سوئیس، ۳۷۰۰۰۰ پناهگاه خصوصی و عمومی وجود دارد که قادر به اسکان حدود ۹ میلیون نفر است. این پناهگاه‌ها در دوران جنگ سرد ساخته شدند.

رومانی از اعضای ائتلاف ناتو نیز اعلام کرده که ساخت پناهگاه‌های حمله هوایی را برای ساکنان هم‌مرز با اوکراین آغاز کرده است. رومانی اقداماتی را برای تقویت نظارت و امنیت حریم هوایی خود پس از حملات مکرر روسیه  نزدیک مرز خود تشدید کرده است.ئتلاف ناتو برای رصد فعالیت نیروی هوایی و زمینی روسیه چند هواپیمای «آواکس» در رومانی مستقر کرده است(جزئیات بیشتر).

پایان پیام/

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه