تکمیل نواقص 3 ایستگاه خط 3 مترو با تأمین منابع مالی پله برقی

مجری خط 3 متروی تهران گفت: در صورت تأمین منابع مالی و طی شدن فرآیند خریداری، حمل و نصب پله های برقی، نواقص ۳ ایستگاه از خط 3 متروی تهران برطرف خواهد شد؛ این ایستگاه ها شامل سهروه وردی، ایستگاه خواجه عبدالله انصاری و ایستگاه میرزای شیرازی هستند.

به  گزارش آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد، آزاد اکبری با اعلام مطلب فوق افزود: روند رفع نقایص خط 3 به مرور زمان و طبق برنامه ای که بر اساس نحوه منابع مالی تنظیم شده است در حال انجام بوده و امیدواریم طی امسال و سال آینده بخش عمده ای از عملیات تکمیلی این خط به سرانجام برسد.

وی در ادامه به مسأله تأمین پله های برقی اشاره کرد و گفت: در صورتی که پله های برقی مورد نیاز سه ایستگاه در حال بهره برداری خط 3 مترو خریداری و به محل ایستگاه ها حمل شود امکان ایجاد دسترسی از سالن بلیت فروشی ایستگا میرزای شیرازی به سکوی سوار و پیاده شدن مسافران خط 3 فراهم می شود.

همچنین تکمیل ورودی شمالی ایستگاه سهره وردی ایجاد یک ورودی جدید برای ایستگاه خواجه عبدالله انصاری در برنامه کاری این خط قرار دارد که به این ترتیب ایستگاه سهره وردی در سال جاری و ایستگاه خواجه عبدالله انصاری در سال آینده صاحب ورودی های دوم خواهند شد.

مجری خط 3 متروی تهران در پایان صحبتهای خود گفت: در ماه های باقیمانده از سال 1402 هواساز ایستگاه هروی و دو هواکش میان تونلی در خط مترو 3 را راه اندازی خواهیم کرد.ضمن اینکه سعی داریم سیستم اسکادای کل خط 3 و همچنین تأسیسات زه کش محدوده بزرگراه شهید صیادشیرازی را کامل کرده و به امکانات موجود این خط اضافه کنیم تا کیفیت بهره برداری از ایستگاه های خط 3 مترو بیش از پیش ارتقاء یافته و به سطح استانداردهای مورد نظر برسد.

پایان پیام/

 

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه