دیدار امیرعبداللهیان با نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر در دوحه

وزیر امور خارجه ایران که در مقصد سوم سفرش به منطقه در دوحه حضور دارد، امشب با نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه سیاست خارجی آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد، حسین امیرعبداللهیان که در رأس هیأتی سیاسی و در سفری به منطقه و در سومین مقصد این سفر بعدازظهر امروز (دوشنبه) ۲۳ بهمن ماه وارد دوحه شد امشب با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر دیدار و گفت‌وگو کرد.

مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ به ویژه اوضاع غزه در دستورکار این گفت‌وگوها قرار دارد.

این پنجمین سفر امیرعبداللهیان به دوحه در چهار ماه گذشته و بعد از عملیات طوفان الاقصی و حملات رژیم صهیونیستی به غزه است که همچنان ادامه دارد و بیش از ۲۸ هزار شهید به همراه داشته است. چهارمین سفر وزیر امور خارجه سه‌شنبه شب ۲۸ آذر ماه انجام شده بود.

وزیر امور خارجه ایران پیش از این هم به لبنان و سوریه سفر و با مقامات این کشورها و همچنین رهبران گروه‌های مقاومت مستقر در این دو کشور نیز دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و قطر سه‌شنبه ۱۷ بهمن ماه تلفنی گفت‌وگو کردند. در رایزنی‌ تلفنی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی نخست وزیر و وزیر خارجه قطر، در خصوص آخرین تحولات منطقه و فلسطین گفت‌و‌گو شد.

پایان پیام/

 

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه