نیمه نهایی جام حذفی| استقلال - نساجی ؛ تقابل آبی پوشان با قهرمان سابق!/ ساپینتو دومین اسپانیایی را هم قربانی می کند؟

در نخستین مسابقه نیمه نهایی جام حذفی استقلال فردا ساعت 18:30 در ورزشگاه آزادی به مصاف نساجی مازندران قهرمان فصل قبل خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار ورزشی آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد، فصل برای استقلال هنوز به پایان نرسیده و هوادارانش امیدوارند در جام حذفی قهرمان شوند. شاگردان ساپینتو برای رسیدن به فینال باید در نیمه نهایی از سد نساجی مازندران عبور کنند. تنها تیمی که فصل گذشته آبی پوشان را شکست داد و در نهایت هم قهرمان جام حذفی شد. البته نساجی آن تیم قدرتمند فصل گذشته نیست، ساکت الهامی مربی که نساجی را قهرمان کرد دیگر در این تیم حضور ندارد، نساجی در این فصل دو سرمربی عوض کرد. آنها  فصل را با حمید مطهری آغاز کردند و حالا انرخوس اسپانیایی هدایت نساجی را برعهده دارد که در لیگ برتر هیچ بردی به دست نیاورد اما در یک چهارم نهایی تیم پیکان را 3 بر صفر شکست داد تا حریف آبی پوشان شود.

استقلال حالا یک تیم رویایی است تیمی که سنگین ترین شکست تاریخ را به تراکتور تبریز در آخرین بازی لیگ تحمیل کرد و با  7 گل قرمزپوشان تبریزی را بدرقه کرد و در لیگ برتر با 52 گل زده از پرسپولیس و سپاهان بیشتر گل زد اما نساجی با 44 گل خورده بعد از نفت مسجدسلیمان سقوط کرده، دومین خط دفاع ضعیف لیگ را دارد. نساجی پنجشنبه گذشته 4 گل از پرسپولیس خورد و بعید است بتواند در طول 90 دقیقه  مقابل استقلال دروازه اش را بسته نگه دارد.

ساپینتو پرتغالی قبل از این مسابقه پاکو خمز مربی اسپانیایی و کاربلد تراکتور را با 7 گل آبی بدرقه کرد و حالا به مصاف دومین مربی اسپانیایی شاغل در فوتبال ما می رود و بعید نیست که نساجی باخت سنگینی را متحمل شود و این مربی اسپانیایی خیلی زود از نساجی جدا شود. البته اگر آبی پوشان خود را از پیش برنده بدانند ممکن است اسیر شگفتی شوند. در بازی فردا میرزایی بازیکن استقلال به دلیل پارگی رباط صلیبی غایب خواهد بود ویامگا هم روز گذشته در تمرین آبی پوشان حضور نداشته البته گفته می‌شود این بازیکن مصدوم به ایران بازگشته است. 

در لیگ برتر استقلال در بازی رفت نساجی را 3 بر یک شکست داد و در بازی برگشت در قائمشهر به تساوی یک بر یک رضایت داد و فردا سومین تقابل دو تیم در این فصل است.  البته به نظر می رسد آبی پوشان بازهم از حضور در لیگ قهرمانان آسیا حذف شده اند ولی این دلیل نمی شود که  برای قهرمانی دوباره تلاش نکنند. سایر تیم ها نیز تمایل دارند استقلال قهرمان حذفی شود زیرا در آنصورت شانس دیگر تیم های لیگ برتر برای حضور در آسیا بیشتر خواهد شد. 

استقلال برای رسیدن به نیمه نهایی مسیر سختی را طی کرد و دو تیم لیگ برتری تراکتور تبریز و ملوان انزلی را شکست داد و بعد هم به سختی از سد تیم سختکوش پارس جنوبی جم گذشت. نساجی هم دو تیم لیگ برتری  پیکان و آلومینیوم اراک را شکست داد و همچنین تیم دسته اولی فجرشهید سپاسی را در مرحله یک شانزدهم از پیش رو برداشته است. قهرمان فصل قبل برای فینالیست شدن کار دشواری پیش رو خواهد داشت.

اسامی داوران مرحله نیمه نهایی جام حذفی:

چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲
استقلال و نساجی مازندران ساعت 18:30 
داوران: حسن اکرمی، مهدی عالیقدر، محمدرضا مدیرروستا، عبدالنبی پورخلف
ناظر: رضا سخندان

پنجشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲
هوادار تهران و پرسپولیس ساعت 18:30
داوران: علی صفایی، امیرمحمد داودزاده، رحیم حاجی‌پور، سیدعلی اصغر مومنی
ناظر: فریدون اصفهانیان

پایان پیام/

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه