تندباد‌های لحظه‌ای در راه استان‌های تهران و قم

کارشناس سازمان هواشناسی از وقوع تندباد‌های لحظه‌ای برای استان‌های تهران، قم و البرز خبر داد و گفت: ازبعداز ظهرامروز تا شب شاهد رگبار، رعد و برق، وزش باد شدید و گرد و خاک در تهران خواهیم بود.

به گزارش گروه جامعه آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد، امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی کشور در خصوص وضعیت آب‌وهوای کشور طی امروز جمعه ۵ خرداد و روز‌های آینده گفت: امروز برای مناطقی از استان‌های شمال غرب، غرب، مناطق مرکزی کشور، استان‌های دامنه‌های مرکزی زاگرس و سواحل خزر، استان البرز، استان‌های یزد، کرمان و شمال فارس رگبار، وزش باد شدید موقت و خیزش گرد و خاک و حتی در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش بینی شده است.

وی افزود:امروز بعدازظهر تندباد‌های لحظه‌ای برای استان‌های تهران، قم و البرز انتظار می‌رود.

نقشینه خاطر نشان کرد: فردا در در سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی کرمان، سواحل شرق دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی این وضعیت ادامه دارد.

وی همچنین اظهار کرد: یکشنبه روی ارتفاعات شمال غرب و ارتفاعات جنوب شرق بارش پراکنده انتظار می‌رود. دوشنبه و سه شنبه در شمال غرب رگبار پراکنده و بارش خفیف و احتمال رعد و برق پیش بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: باد و گرد و خاک در استان‌های شرقی کشور محتمل است.

وی ادامه داد: برای تهران امروز بعدازظهر رگبار رعد و برق وزش باد شدید و باد و گرد و خاک رخ می‌دهد که امشب هم این شرایط وجود خواهد داشت.

بیشینه دمای تهران نیز امروز ۳۱ و فردا ۳۴ درجه خواهد شد.

پایان پیام/

 

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه