سردار تنگسیری: سپاه برای آزادسازی خرمشهر اولین‌بار با تیپ‌های عملیاتی وارد شد

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اولین‌های عملیات آزادسازی خرمشهر گفت: سپاه برای نخستین بار در قالب تیپ‌های عملیاتی وارد شد و ما نیز برای نخستین‌بار توانستیم پل بزنیم و از رودخانه عبور کنیم.

به گزارش گروه سیاسی آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد، سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در سفر به خوزستان و دیدار از آسایشگاه جانبازان دفاع مقدس در اهواز گفت: در عملیات بیت المقدس بسیاری از اولین‌ها رخ داد که از این منظر آن را غرور آفرین می‌کند.

وی افزود: ۴۰ سال پیش عملیات بیت المقدس صورت گرفت که باعث شد دو شهر به مساحت بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ کیلومتر متر مربع آزاد شود. خرمشهر ۵۷۵ روز در اشغالگری رژیم بعث بود و ما در این عملیات اولین‌های بسیاری داشتیم.

 

 

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با اشاره به اولین‌های انجام شده در عملیات آزادسازی خرمشهر عنوان کرد: سپاه برای نخستین بار در قالب تیپ های عملیاتی وارد شد و ما نیز برای نخستین‌بار توانستیم پل بزنیم و از رودخانه عبور کنیم.

وی ادامه داد: در عملیات بیت المقدس ۱۹ هزار نیروی بعثی به اسارت درآمدند و ۱۶ هزار و ۵۰۰ هزار نفر نیز از نیروهای دشمن تلف شدند.

سردار تنگسیری از عملیات بیت المقدس به‌عنوان چهارمین عملیات از ۱۲ عملیات بزرگ دفاع مقدس نام برد و گفت: عملیات بیت‌المقدس یکی از عملیات‌های غرور آفرین‌ بود که باعث شد غرور ملی احیاء و خرمشهر آزاد شود. افزون بر آن جاده اهواز به آبادان و اهواز به خرمشهر، پادگان حبیب و شهر هویزه در عملیات بیت المقدس از اشغالگری دشمن خارج شد.

پایان پیام/

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه