زمان اعلام نتایج آزمون عمومی قضاوت اعلام شد

قائم مقام معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه گفت: نتایج آزمون تستی عمومی قضاوت تا اواخر ماه آینده از درگاه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی اعلام می‌شود.

به گزارش گروه قضائی آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد، فرهاد افشارنیا، قائم مقام معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه با حضور در حوزه‌ امتحانی دانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه علم و فرهنگ از روند برگزاری آزمون جذب عمومی تصدی منصب قضاء سال 1402 بازدید کرد.

افشارنیا در این بازدید درخصوص جزییات تعداد شرکت‌کنندگان و زمان اعلام نتایج آزمون عنوان کرد: آزمون عمومی قضاوت در 13 مرکز استان و با حضور 11 هزار و هفتصد و سیزده شرکت کننده در حال برگزاری است.

وی گفت: نتایج آزمون تستی تا اواخر ماه آینده از درگاه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی www.hrtc.ir اعلام می‌شود. پذیرفته شدگان این مرحله در آزمون تشریحی شرکت خواهند کرد و بعد از اتمام مصاحبه علمی، روانشناسی و گزینش به کارگزینی معرفی خواهند شد.  

افشارنیا افزود: امروز شاهد روند برگزاری آزمون با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی بودیم که اینجا لازم است از تمامی دست اندرکاران امر تشکر و قدردانی کنیم. وی با بیان اینکه 78درصد شرکت کنندگان این آزمون را آقایان و 22 درصد آن را خانم ها تشکیل می دهند

قائم مقام معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه عنوان کرد: امسال جذب قضات در قوه قضائیه از 4 طریق برگزاری آزمون عمومی از داوطلبان امر قضا، جذب اختصاصی از طریق شرط معدل، جذب قضایی ویژه کارکنان اداری قوه قضائیه و جذب مناطق محروم صورت می گیرد.وی افزود: چند برابر قبول شدگان آزمون امروز برای آزمون تشریحی دعوت می‌شوند و قطعا جذب قضات می تواند موجب تسریع در رسیدگی و نهایتاً رضایت‌مندی بیشتر مردم را به همراه داشته باشد.

در ادامه احمد عبدی پور رئیس  مرکز آزمون جهاد دانشگاهی ضمن ابراز خرسندی از مشارکت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی با مجموعه دستگاه قضا در برگزاری آزمون تصدی منصب قضا، عنوان کرد: جهاد دانشگاهی ظرفیت قابل توجهی برای انجام آزمون های استخدامی فراهم کرده است که نزدیک به برگزاری 40 آزمون در 4 سال گذشته است.

وی ادامه داد: امیدوارم در برگزاری آزمون انتخاب قضات دستگاه قضا خدمات مطلوبی را به قوه قضائیه ارائه دهیم.

پایان پیام/

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه