علی باقری: ایران و دولت سیزدهم نسبت به سرنوشت همه ایرانیان اهتمام ویژه دارد

معاون سیاسی وزارت امور خارجه درباره روند توافق انجام شده بین ایران و آمریکا که امروز صورت گرفت، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران و دولت سیزدهم نسبت به سرنوشت همه ایرانیان اهتمام ویژه دارد.

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد، علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه و مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران که به همراه رئیس جمهور در نیویورک حضور دارد در گفت‌وگویی درباره روند تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا و آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی گفت: طی مذاکرات فشرده‌ای که در طول چند سال گذشته و به صورت غیرمستقیم بین ایران و آمریکا انجام شد، یکی از موضوعات مهم تبادل زندانیان و آزادسازی دارایی‌های مسدود شده ایران در کره جنوبی بود.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز در نشست هفتگی با خیرنگاران گفت که دارایی‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی امروز به صورت کامل در اختیار دولت و ملت قرار خواهد گرفت و افزود: تبادل زندانیان نیز امروز انجام خواهد شد.

باقری که با خبرگزاری صدا و سیما گفت‌وگو می‌کرد، اضافه کرد: در جریان این تبادل پنج زندانی ایرانی در آمریکا که به طور غیرقانونی توسط دستگاه‌های امنیتی آمریکا مورد تعقیب  قرار گرفته‌ بودند در دستورکار ما قرار گرفت. تعدادی از آنها به کشور  برمی‌گردند و برخی از آن‌ها به دلیل اینکه کار و زندگیشان در آمریکا بوده، در آمریکا باقی خواهند ماند.

وی عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران و دولت سیزدهم نسبت به سرنوشت همه ایرانیان اهتمام ویژه دارد، حتی ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند و فعالیت آنها در خارج از کشور است. اینها در دستورکار فعالیت‌های دیپلماتیک ایران قرار دارد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: امیدواریم آزادی این زندانیان از دست آمریکا باعث شود که آمریکایی‌ها این مسأله را به خوبی درک کنند که بیش از این به اقدامات غیرقانونی خودشان در تحت تعقیب قرار دادن ایرانیان به خاطر انجام دادن فعالیت‌های قانونی آنها در آمریکا ادامه ندهند.

پایان پیام/

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه