حماس: ادعاها درباره مخفی‌شدن در بیمارستان‌ها را محکوم می‌کنیم

«باسم نعیم» از رهبران حماس گفت که ادعاهای آمریکا درباره مخفی‌شدن مقاومت در بیمارستان‌ها، چراغ سبزی به رژیم صهیونیستی برای حمله به آنها با هدف تخریب بخش بهداشت غزه است.

به گزارش گروه بین‌الملل آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد، اتهام‌زنی‌های بی‌اساس آمریکا و رژیم موقت صهیونیستی به گروه‌های مقاومت در نوار غزه مبنی بر مخفی‌شدن در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، با واکنش تند حماس مواجه شد.

«باسم نعیم» از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بامداد چهارشنبه گفت: «ما اظهارات پنتاگون و کاخ سفید در مورد استفاده حماس از بیمارستان‌ها برای مخفی کردن اسرای دشمن یا مراکز فرماندهی و کنترل را به شدت محکوم و رد می‌کنیم».

نعیم در مصاحبه با شبکه «الجزیره» توضیح داد: «بیانیه‌های آمریکا چراغ سبزی برای هدف قرار دادن بیمارستان‌ها با هدف تخریب بخش بهداشت و فشار بر مردم ما برای آواره کردن آنها از سرزمینشان است».

وی در این‌باره اضافه کرد: «ما مجدداً درخواست خود را از سازمان ملل برای تشکیل کمیته بین‌المللی جهت بررسی همه بیمارستان‌ها برای اثبات نادرستی ادعای صهیونیست‌ها و واشنگتن، تکرار می‌کنیم».

این مقام حماس با بیان اینکه دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا چندین دروغ گفته که همگی آشکار شده‌اند، اظهار داشت: «احتمال وجود تونل‌ها در زیر بیمارستان‌ها، بمباران آنها را توجیه نمی‌کند».

نعیم همچنین افزود: «بیمارستان‌های غزه محل اسکان ۷۰ هزار آواره هستند، بنابراین انجام عملیات نظامی از داخل آنها معقول نیست. اشغالگران اسرائیلی چندین بیمارستان را هدف قرار دادند، نه فقط مجتمع الشفا».

پیش از این نیز «اسامه حمدان» از رهبران حماس خطاب به مردم فلسطین و ملت‌های آزاده گفت این اطمینان را می‌دهیم که حال مقاومت و گردان‌های القسام خوب بوده و کاملا بر اوضاع مسلط هستند. (جزئیات بیشتر)

پایان پیام/

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه