برگزاری دومین جلسه ستاد ملی اکسپو اوزاکا- ژاپن

دومین جلسه ستاد ملی اکسپو اوزاکا کانسای در سالن مروارید محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، این دوره از نمایشگاه اکسپو در شهر اوزاکای ژاپن برگزار می‌شود که ۵۳۰ کشور از سراسر جهان در آن حضور خواهند داشت. این نمایشگاه تحت عنوان اکسپو ۲۰۲۵ اوزاکا - کانسای برگزار و کشورها متناسب با شعار و گرایش نمایشگاه، بهره برداری از این فرصت طلایی را برنامه ریزی می کنند.
احمدرضا علائی طباطبائی،رئیس هیأت مدیره، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی و کمیسرژنرال جمهوری اسلامی ایران در این دوره از نمایشگاه اکسپو بیان کرد: در حوزه اقدامات خارجی ۳ موضوع در دستور کار قرار گرفت که افتتاح حساب بانکی، ثبت شرکت برای کارسازی برای انجام مراودات و در بخش سوم روال های گمرکی، اقدامات صدور ویزا و اکسپو مجازی دنبال شد. در بخش ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی با اعلام حکومت ژاپن کمیسرژنرال یا وکیل شرکت قادر به افتتاح حساب است. وی افزود: در این بین برای افتتاح حساب در بانک رزونا که از جانب دولت ژاپن معرفی شد پس با پیگیری‌های انجام شده مشکل افتتاح حساب مرتفع شد که بخشی از آن ناشی از تحریم است. روال‌های گمرکی هم در حال صورت گرفتن است در این بین اما به نظر می‌رسد ژاپن از زمانبندی خود عقب افتاده است. با این حال در سفر دو روزی که به ژاپن انجام شد دهکده اکسپو مورد بازدید قرار گرفت و بر خلاف اعلام پیشرفت ۳۰ درصدی این پیشرفت کمتر به نظر می‌رسد.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی تهران تشریح کرد: پس از رفع مشکلات سه‌گانه بخش خارجی میتوان با خیالی آسوده به مسائل بخش داخلی پرداخت. در مورد مسائل داخلی باید به تأمین بودجه اشاره کرد، با توجه به این موضوع که پاویون تایپ A هزینه های زیادی را در بر خواهد داشت پس تأمین بودجه حائز اهمیت است.
در ادامه نشست، نمایندگان هر یک از کمیته ها نظرات خود را در خصوص مواردی اعم از  نحوه‌ پذیرایی، تأمین بودجه، طراحی، سناریو و محتوا مطرح کردند. 

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه