دستگیری قاتل فراری در سعادت آباد+ عکس و فیلم

رئیس پلیس آگاهی پایتخت امروز دوشنبه از دستگیری متهمی خبر داد که مرد 40 ساله‌ای را اسفندماه سال گذشته به قتل رسانده بود.

به گزارش خبرنگار انتظامی آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد، امروز دوشنبه ۲۹ آبان ماه ۱۴۰۲، سردار کارآگاه علی ولی‌پور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در جمع خبرنگاران از دستگیری قاتل فراری خبرداد و اظهار داشت: اوایل اسفندماه سال گذشته در پی وقوع یک فقره قتل هولناک در یکی از محله های جنوب شهر تهران، موضوع رسیدگی به این پرونده در دستورکار تیمی زبده از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان در گام نخست با تن‌پیمایی از جسد مقتول متوجه شدند که مقتول حدودا 40 ساله از ناحیه گردن به شدت مجروح و به قتل رسیده است که در بررسی‌های بعدی مشخص شد ضارب حدودا 18 ضربه چاقو به ناحیه گردن مقتول زده است.

این مقام انتظامی در ادامه تصریح کرد: کارآگاهان در گام بعدی با استفاده از تحقیقات میدانی و اطلاعاتی گسترده در محل قتل دریافتند؛ در تاریخ مذکور قاتل که از اراذل جنوب شهر تهران بوده کنار مغازه‌ای در نزدیکی منزلش به همراه دوستش در حال صحبت کردن بودند که مقتول با یک خودرو سراتو چند بار از نزدیکی قاتل عبور می کند و سپس با انگیزه اختلافات شخصی با یکدیگر درگیر شده و قاتل با ضربه چاقو مقتول را به قتل رساند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه با بیان اینکه کارآگاهان تحقیقات گسترده را آغاز کردند، بیان داشت: کارآگاهان طی اطلاعاتی که بدست آوردند متوجه شدند که قاتل به صورت غیر قانونی از کشور به مقصد ترکیه خارج شده است، اما با استفاده از اقدامات کارآگاهی و اطلاعاتی گسترده در نهایت مشخص شد که قاتل فراری از کشور خارج نشده است و در یکی از مناطق شمال شهر تهران مخفی شده که در ادامه کارآگاهان مخفیگاه

دقیق متهم را در محدوده سعادت آباد شناسایی و طی انجام عملیات پلیسی در 28 آبان ماه سال جاری پس از چندین ماه وی را دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی انتقال دادند.

 

سردار ولی پور گودرزی در ادامه متذکر شد: متهم در بازجویی های اولیه منکر حقایق شد، اما مستندات و مدارک و فیلم صحنه جنایت باعث شد که وی ناگزیر لب به اعتراف باز کرده و به قتل مردجوان معترف شود‌.

قاتل در بخشی از اعترافاتش اقرار داشت: کنار مغازه دوستم نشسته بودیم و در حال صحبت کردن بودیم که خودروی سراتو با یک سرنشین حدودا 3 بار از روی به روی ما رد شد و ناگهان دیدم کمی جلوتر با یکی از دوستان من درگیری فیزیکی انجام داده و من از آنجا که در شرایط طبیعی خودم نبودم برای دفاع از دوستم وارد درگیری شدم و با چاقو آن مرد را به قتل رساندم و سریعا برای اینکه به دام نیفتم از محل متواری شدم.

سردار ولی پور گودرزی در پایان گفت: متهم با صدور قرار قانونی از سوی مراجع قضایی، به جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

فیلم زیر لحظه ارتکاب جرم را نشان می‌دهد:

پایان پیام/

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه