دیپلمات فلسطینی: مردم فلسطین برای آینده خود تصمیم می‌گیرند

نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین در سازمان ملل بامداد سه‌شنبه گفت که مرحله پس از تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه، یک موضوع کاملاً فلسطینی است.

به گزارش گروه بین‌الملل آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد، «ریاض منصور» نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین در سازمان ملل گفت: «وظیفه اصلی ما توقف تجاوزها به نوار غزه و توقف آوارگی اجباری است».

منصور بامداد سه‌شنبه در مصاحبه با شبکه «الجزیره» توضیح داد: «ما می خواهیم فوراً به فاجعه انسانی در غزه پایان دهیم و برای ارسال کمک‌ها تلاش کنیم».

وی با بیان اینکه مرحله پس از تجاوز یک موضوع کاملاً فلسطینی است، اظهار داشت: «این مردم فلسطین هستند که برای آینده خود تصمیم می‌گیرند و ما حق داریم در برابر اشغالگری مقاومت کنیم».

این دیپلمات فلسطینی ادامه داد: «ما امیدواریم که توافق مبادله زندانیان به زودی برای نجات جان هزاران نفر از مردم ما اعلام شود. صحبت از اخراج فلسطینیان غزه به کشورهای دیگر توهمات اسرائیلی و جنایت جنگی است».

منصور همچنین افزود:‌ «ما دیگر نکبه سال ۱۹۴۸ را تکرار نمی‌کنیم، ما در خاک خود می‌مانیم و آن را ترک نمی‌کنیم. ما اجازه جابجایی اجباری را نمی‌دهیم، اشغالگری باید پایان یابد».

پایان پیام/

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه