شکست امنیتی آمریکا در محافظت از قاتلان سردار سلیمانی

یک نشریه آمریکایی از ربوده شدن خودروی یکی از افراد دخیل در شهادت سردار سلیمانی و استفاده از آن در یک قتل به عنوان شکست امنیتی یاد کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد، یک نشریه امنیتی از ربوده شدن خودوری «برایان هوک»، مقام دولت دونالد ترامپ و استفاده از آن در یک قتل به عنوان شکست امنیتی یاد کرده است. 

برایان هوک در کنار بعضی از دیگر مقام‌های سابق دولت «دونالد ترامپ» یکی از افرادی است که به دلیل نقش‌آفرینی در شهادت سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحت حفاظت ۲۴ ساعته قرار دارد. 

واشنگتن‌اگزماینر، از رسانه‌های دست‌راستی در آمریکا امروز جمعه گزارش داده روز ۱۱ دسامبر ۲۰۲۲ دو خودرو از منزل برایان هوک در منزلش در ویرجینیا ربوده شده و این در حالی است که او تحت محافظت ۲۴ ساعته سرویس امنیت دیپلماتیک وزارت خارجه قرار داشته است. 

‍طبق گزارش این روزنامه زمانی که این سرقت‌ها اتفاق افتاد برایان هوک در منزل حضور داشت. سه هفته بعدتر از یکی از این خودروها در یک تیراندازی سه ساعته در واشنگتن دی سی استفاده شد. در ان تیراندازی دو فرد بزرگسال مجروح شد و یک فرد بزرگسال دیگر کشته شد. یک کودک ۸ ساله نیز مجروح شد. 

روزنامه واشنگتن‌تایمز نوشته پیش از این هیچ رسانه‌ای درباره ارتباط بین سرقت این خودروها و آن تیراندازی که روز ۳ ژانویه به وقوع پیوست گزارش نداده است. 

سرویس امنیت دیپلماتیک یک سازمان فدرال است که تحقیق درباره بعضی جرائم خاص از جمله تخلفات در زمینه روادید و گذرنامه را به عهده دارد. 

این سازمان همچنین وظیفه حفاظت فیزیکی از وزیر خارجه، نماینده آمریکا در سازمان ملل، شخصیت‌های مهم سایر کشورها، سران دیگر کشورها و بعضی از دیپلمات‌های خاص را به عهده دارد. 

به دلیل بیم بعضی از مقام‌های دخیل در ترور سردار سلیمانی از انتقام ایران این سازمان وظیفه محافظت از برایان هوک و مایک پامپئو، وزیر خارجه دولت ترامپ را به نیز به عهده گرفته است. 

واشنگتن‌اگزماینر نوشته با توجه به تهدیدهای موجود علیه مقام‌های آمریکایی ربوده شدن خودروهای برایان هوک از منزل او در شهر «فرفکس» در ایالت «ویرجینیا» از نگاه مقام‌های انتظامی فدرال یک شکست امنیتی تلقی مهم می‌شود.

 

 

در حال تکمیل...

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه