کیم‌جونگ‌اون: سفر به روسیه نشان‌دهنده اولویت روابط دوجانبه است

رهبر کره شمالی بعد از ورود به خاک روسیه، گفت که سفرش به این کشور، نمود آشکاری است از اینکه پیونگ‌یانگ اهمیت راهبردی روابط دوجانبه با مسکو را در اولویت خود قرار داده است.

به گزارش گروه بین‌الملل آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد، دولت کره شمالی بامداد چهارشنبه ورود «کیم جونگ اون» رهبر این کشور به شهر مرزی «خاسان» در خاک فدراسیون روسیه را تایید کرد.

کیم بعد از پیاده‌شدن از قطار زره‌پوش مخصوص خود، گفت که سفرش به روسیه، مهر تایید آشکاری است بر اینکه کره شمالی اهمیت راهبردی روابط دوجانبه با مسکو را در اولویت خود قرار داده است.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، اظهارات کیم در حالی بیان شد که انتظار می‌رود سران کره شمالی و روسیه برای اولین بار در چهار سال اخیر با یکدیگر دیدار کنند تا در مورد قرارداد احتمالی تسلیحاتی گفتگو داشته باشند.

با این حال، هنوز مشخص نیست کیم و «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه دقیقاً چه زمانی و در کجا دیدار خواهند کرد، اگرچه برخی رسانه‌های خارجی می‌گویند که این نشست احتمالاً روز چهارشنبه در فرودگاه فضایی وستوچنی در استان آمور برگزار می‌شود.

بامداد سه‌شنبه بود که دولت کره شمالی ضمن تایید سفر رهبر این کشور به روسیه با قطار مخصوص خود، گفت که مقام‌های نظامی و سران ارشد حزب حاکم او را در این سفر همراهی می‌کنند.

پیش از این نیز «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا مدعی شد که دولت روسیه از کره شمالی کمک نظامی برای جنگ اوکراین درخواست کرده است. (جزئیات بیشتر)

پایان پیام/

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه